Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF10R5C
ERJ-1GNF10R5C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF10R5C
Brief Description
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF10R5C.pdf
Availability of ERJ-1GNF10R5C
QUANTITY
ERJ-1GNF10R5C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF10R5C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF10R5C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF10R5C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF10R5C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF10R5C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF10R5C
IC MCU 8BIT 14KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONTACT CS1.6E 14-12GLD 75 I 3.5 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 5% 2917 datasheet.pdf
TRANS LDMOS SOT539A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
SGE88-3-2500-5000MQD-5000FQD datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1.5MHZ 8DFN datasheet.pdf