Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF1332C
ERJ-1GNF1332C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF1332C
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF1332C.pdf
Availability of ERJ-1GNF1332C
QUANTITY
ERJ-1GNF1332C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF1332C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF1332C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF1332C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF1332C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF1332C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF1332C
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL TOP 38KHZ datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR 12V 12MM PROMINENT RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 78.6 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TAPE PLYMR RES 25.4MM CIR 250/PK datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 2W 4PVH 4COL datasheet.pdf