Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF1432C
ERJ-1GNF1432C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF1432C
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF1432C.pdf
Availability of ERJ-1GNF1432C
QUANTITY
ERJ-1GNF1432C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF1432C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF1432C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF1432C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF1432C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF1432C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF1432C
CONN EDGECARD 48PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 6A 150VAC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER Z-PACK 110POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1W DO204AL datasheet.pdf