Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF22R0C
ERJ-1GNF22R0C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF22R0C
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF22R0C.pdf
Availability of ERJ-1GNF22R0C
QUANTITY
ERJ-1GNF22R0C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF22R0C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF22R0C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF22R0C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF22R0C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF22R0C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF22R0C
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC GATE DRVR 1CH 16NS 10TDFN datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.3A 30V datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 16POS datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
PNL MNT YLW 20MA W/WIRE: 12" datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 2-1/2" 8A MED datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 50PPM 5X7MM datasheet.pdf