Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF2492C
ERJ-1GNF2492C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF2492C
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF2492C.pdf
Availability of ERJ-1GNF2492C
QUANTITY
ERJ-1GNF2492C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF2492C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF2492C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF2492C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF2492C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF2492C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF2492C
RES SMD 5.6K OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
IC SINK DRIVER 8BIT LATCH 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FEM IN-LINE #20 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
V.I CHIP PRM REGULATOR EVAL BOAR datasheet.pdf
RES 400K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CIC VERT 21POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM GREEN DIFF datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 250MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf