Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF2493C
ERJ-1GNF2493C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF2493C
Brief Description
RES SMD 249K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF2493C.pdf
Availability of ERJ-1GNF2493C
QUANTITY
ERJ-1GNF2493C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF2493C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF2493C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF2493C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF2493C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF2493C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF2493C
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
IC MULTICH RS232 DVR/RCV 16TSSOP datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR26B/AE26M/AKR26B datasheet.pdf
2562 APPLIANCE INLET 2.5A 70C datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC 4030 datasheet.pdf
VARISTOR 247V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN FEMALE STR 4POS STEEL KNURL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM POWERMITE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf