Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF2671C
ERJ-1GNF2671C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF2671C
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF2671C.pdf
Availability of ERJ-1GNF2671C
QUANTITY
ERJ-1GNF2671C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF2671C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF2671C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF2671C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF2671C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF2671C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF2671C
CASE ABS GRAY 6.5"L X 8.86"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 10' datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
RES 7.32M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf