Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF3320C
ERJ-1GNF3320C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF3320C
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF3320C.pdf
Availability of ERJ-1GNF3320C
QUANTITY
ERJ-1GNF3320C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF3320C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF3320C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF3320C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF3320C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF3320C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF3320C
IC DAS 12BIT 8CH 28-DIP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 20POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE CLASS J T/D 50A 600V datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1MSPS 32TQFN datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS ISI -110V 42LGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
PCIE PRESS FIT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf