Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF44R2C
ERJ-1GNF44R2C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF44R2C
Brief Description
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF44R2C.pdf
Availability of ERJ-1GNF44R2C
QUANTITY
ERJ-1GNF44R2C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF44R2C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF44R2C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF44R2C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF44R2C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF44R2C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF44R2C
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DVI_D-DVI_D DUAL LINK CABLE 2M datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 5TSOP datasheet.pdf
LP2N 5.00/44 BK datasheet.pdf
GROMMET 1.625" RUBBER BLACK datasheet.pdf
RFID HITAG STICK TRANSP 125KHZ datasheet.pdf