Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF5493C
ERJ-1GNF5493C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF5493C
Brief Description
RES SMD 549K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF5493C.pdf
Availability of ERJ-1GNF5493C
QUANTITY
ERJ-1GNF5493C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF5493C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF5493C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF5493C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF5493C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF5493C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF5493C
RELAY TIME DELAY .1-10SEC 120VAC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A 16MSOP datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 243MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 1A datasheet.pdf