Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF8063C
ERJ-1GNF8063C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF8063C
Brief Description
RES SMD 806K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF8063C.pdf
Availability of ERJ-1GNF8063C
QUANTITY
ERJ-1GNF8063C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF8063C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF8063C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF8063C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF8063C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF8063C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF8063C
ICL 1.3 OHM 20% 8A 17.5MM datasheet.pdf
IC 8051 PREC ADC/DAC 64-TQFP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CABLE 40A 120VAC 6' datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V U2J 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf