Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF80R6C
ERJ-1GNF80R6C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF80R6C
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF80R6C.pdf
Availability of ERJ-1GNF80R6C
QUANTITY
ERJ-1GNF80R6C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF80R6C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF80R6C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF80R6C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF80R6C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF80R6C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF80R6C
SWITCH ROCKER DPST 7A 125V datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BRIDGE RECT GPP 4A 400V RS-4L datasheet.pdf
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 68 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SENSOR LASER 16M PNP 10-30VDC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf