Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ150C
ERJ-1GNJ150C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ150C
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15 OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ150C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ150C
QUANTITY
ERJ-1GNJ150C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ150C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ150C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ150C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ150C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ150C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ150C
IDC CABLE - AKR64H/AE64M/AKR64H datasheet.pdf
CABLE SMB-RA/SMB-RA 30" RG-316 datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8SO datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 900BGA datasheet.pdf
IC MCU USB 32K FLASH 48TQFP datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8DIPGW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
ASSY RECT 15A 150V SFAST REC datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf