Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ154C
ERJ-1GNJ154C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ154C
Brief Description
RES SMD 150K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ154C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ154C
QUANTITY
ERJ-1GNJ154C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ154C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ154C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ154C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ154C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ154C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ154C
TERM BLK DIN W/WRITE-ON SURF WHT datasheet.pdf
VARISTOR 198V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SO datasheet.pdf
RES 91 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
LTEK SIL SOCKET ASSY 30AWG datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 17A 8.5 MOHM datasheet.pdf