Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ1R8C
ERJ-1GNJ1R8C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ1R8C
Brief Description
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ1R8C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ1R8C
QUANTITY
ERJ-1GNJ1R8C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ1R8C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ1R8C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ1R8C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ1R8C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ1R8C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ1R8C
IC FILTR 7TH ORDER 650KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf