Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ302C
ERJ-1GNJ302C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ302C
Brief Description
RES SMD 3K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ302C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ302C
QUANTITY
ERJ-1GNJ302C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ302C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ302C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ302C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ302C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ302C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ302C
ADAPTER 160-MQFP ISPLSI 3256A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 54A I2PAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 400VDC datasheet.pdf