Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ303C
ERJ-1GNJ303C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ303C
Brief Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ303C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ303C
QUANTITY
ERJ-1GNJ303C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ303C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ303C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ303C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ303C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ303C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ303C
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SO datasheet.pdf
IC DAC 13BIT OCTAL PAR 44-MQFP datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA 24-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
VHF-CHOKE 900 OHM 60 MHZ datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 2W 1% RADIAL datasheet.pdf