Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ332C
ERJ-1GNJ332C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ332C
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ332C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ332C
QUANTITY
ERJ-1GNJ332C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ332C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ332C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ332C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ332C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ332C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ332C
FIXED IND 120UH 59MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.036DIA TIN datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 612 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf