Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ512C
ERJ-1GNJ512C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ512C
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ512C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ512C
QUANTITY
ERJ-1GNJ512C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ512C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ512C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ512C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ512C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ512C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ512C
CONN HEADER 6POS 1.27MM SMD TIN datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 25A 480VAC 110VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER STACKING SGL 50POS datasheet.pdf