Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1050U
ERJ-1TNF1050U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1050U
Brief Description
RES SMD 105 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1050U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1050U
QUANTITY
ERJ-1TNF1050U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1050U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1050U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1050U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1050U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1050U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1050U
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MONO FEATURE PHONE 44SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 84POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.15M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 25V 2312 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 2W 3637 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 66MHZ 8VDFN datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN MINIDIN RECEPT 4POS TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 20% 480VAC AXI datasheet.pdf