Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1050U
ERJ-1TNF1050U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1050U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 105 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1050U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1050U
QUANTITY
ERJ-1TNF1050U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1050U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1050U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1050U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1050U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1050U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1050U
FIXED IND 220UH 430MA 930 MOHM datasheet.pdf
IC REG BCK 1.82V 0.6A SYNC 5USMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 75W 15V 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 495K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26.5VC BPKG AXL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 2A SOD57 datasheet.pdf