Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ160Y
ERJ-XGNJ160Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ160Y
Brief Description
RES SMD 16 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ160Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ160Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ160Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ160Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ160Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ160Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ160Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ160Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ160Y
KIT DEV CRYPTOMEMORY SMARTCARD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR30H/AE30G/HKR30H datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 8W STER 32TQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 70A TO262-3 datasheet.pdf
ADAPTER MPC5554 BGA TO PGA datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf