Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF10R0U
ERJ-1TNF10R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF10R0U
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF10R0U.pdf
Availability of ERJ-1TNF10R0U
QUANTITY
ERJ-1TNF10R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF10R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF10R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF10R0U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF10R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF10R0U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF10R0U
IC TXRX 5V RS232 DUAL LP 18-SOIC datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
DEVELOPMENT ENCLOSURE LID datasheet.pdf
INSERT MALE 40POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
D4SL-4NDG-DN datasheet.pdf
TAPE FIBER OPTIC UNDERGROUND datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
F39-JC2X2 datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 50POS R/A AU SMD datasheet.pdf