Vishay/BCcomponents MKP383468100JPM2T0
MKP383468100JPM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383468100JPM2T0
Brief Description
CAP FILM 1000VDC 0.68UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383468100JPM2T0.pdf
Availability of MKP383468100JPM2T0
QUANTITY
MKP383468100JPM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383468100JPM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP383468100JPM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package105
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383468100JPM2T0
Related LinksMKP383468, MKP383468100JPM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383468100JPM2T0 Details Description
Related parts for MKP383468100JPM2T0
RES 23.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 36POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 350W datasheet.pdf
Crystal 4.433619MHz 50ppm 12pF 120 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PROG OVP 7CESIP datasheet.pdf
RES SMD 90.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
BNB ZACK STRIP 10-SECTION datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf