Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1153U
ERJ-1TNF1153U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1153U
Brief Description
RES SMD 115K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1153U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1153U
QUANTITY
ERJ-1TNF1153U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1153U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1153U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1153U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1153U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1153U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1153U
IC REG LDO 2.83V 0.3A 8VSSOP datasheet.pdf
KIT DEV FOR MT9T031 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 17.3VC SMCJ datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
2,8 PIDG FASTON REC datasheet.pdf
EEPROM 2MB I2C 2WIRE 8SOIC datasheet.pdf
LED DRIVER 120W 2450MA 120-277 datasheet.pdf