Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1911U
ERJ-1TNF1911U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1911U
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1911U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1911U
QUANTITY
ERJ-1TNF1911U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1911U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1911U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1911U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1911U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1911U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1911U
IC 12BIT QUAD VOUT SERIAL 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TOOL DIE AMPLI-BOND 69066 4AWG datasheet.pdf
TVS DIODE 5.3VWM 15VC TSFP3 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD SBC BL2030 W/FRIC LOCK datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf