Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF2152U
ERJ-1TNF2152U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF2152U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF2152U.pdf
Availability of ERJ-1TNF2152U
QUANTITY
ERJ-1TNF2152U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF2152U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF2152U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF2152U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF2152U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF2152U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF2152U
IC REG BUCK ADJ 1.4A DL 16TSSOP datasheet.pdf
IC COMPARATOR TTL DUAL HS 8-DIP datasheet.pdf
IC TXRX RS232/RS485/EIA562 24DIP datasheet.pdf
STORAGE CONT 18-3/8X12-3/8X6-3/4 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 3A 16TQFN datasheet.pdf