Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF22R0U
ERJ-1TNF22R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF22R0U
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF22R0U.pdf
Availability of ERJ-1TNF22R0U
QUANTITY
ERJ-1TNF22R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF22R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF22R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF22R0U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF22R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF22R0U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF22R0U
RES SMD 750 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 600KSPS 28-VQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 35V X5R 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RF CABLE ASSY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
GDT 90V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf