Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF2701U
ERJ-1TNF2701U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF2701U
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF2701U.pdf
Availability of ERJ-1TNF2701U
QUANTITY
ERJ-1TNF2701U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF2701U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF2701U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF2701U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF2701U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF2701U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF2701U
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.1GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPED 34POS datasheet.pdf
NYLN INSL W/INSL GRP BULLET MLE datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf