Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF3012U
ERJ-1TNF3012U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF3012U
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF3012U.pdf
Availability of ERJ-1TNF3012U
QUANTITY
ERJ-1TNF3012U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF3012U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF3012U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)