Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF3403U
ERJ-1TNF3403U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF3403U
Brief Description
RES SMD 340K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF3403U.pdf
Availability of ERJ-1TNF3403U
QUANTITY
ERJ-1TNF3403U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF3403U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF3403U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF3403U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF3403U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF3403U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF3403U
RES SMD 267KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT 20-SOIC datasheet.pdf
FUSE 4A 500V HS FERRULE datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 5M CONN MOD datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.6A 228 MOHM TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.01 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CABLE SAMPLE BOX DE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 28POS datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf