Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF4320U
ERJ-1TNF4320U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF4320U
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF4320U.pdf
Availability of ERJ-1TNF4320U
QUANTITY
ERJ-1TNF4320U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF4320U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF4320U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF4320U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF4320U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF4320U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF4320U
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.5V 3W datasheet.pdf
IC DECODR/DEMUX DUAL 2-4 16TSSOP datasheet.pdf
SW ROTRY ROLL ADJ LVR SPDT 120V datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 15MA 600 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
AMMC RA PLG-PLG 1.13MM CBL 250MM datasheet.pdf