Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF5113U
ERJ-1TNF5113U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF5113U
Brief Description
RES SMD 511K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF5113U.pdf
Availability of ERJ-1TNF5113U
QUANTITY
ERJ-1TNF5113U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF5113U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF5113U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF5113U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF5113U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF5113U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF5113U
TRIMMER 1M OHM 0.25W TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 68.75MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 10MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf