Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF5231U
ERJ-1TNF5231U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF5231U
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF5231U.pdf
Availability of ERJ-1TNF5231U
QUANTITY
ERJ-1TNF5231U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF5231U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF5231U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF5231U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF5231U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF5231U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF5231U
IC DELAY LINE 60NS 8DIP datasheet.pdf
IC CLOCKED FIFO MEMORY 120HLQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.5VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 100VDC 2DIP datasheet.pdf