Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF6191U
ERJ-1TNF6191U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF6191U
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF6191U.pdf
Availability of ERJ-1TNF6191U
QUANTITY
ERJ-1TNF6191U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF6191U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF6191U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF6191U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF6191U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF6191U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF6191U
SSD 24GB SCSI datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5.08MM 2POS PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOD323 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN 28POS DUAL HDR STACK 0.100" datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
BOARD MACHXO2 IMAGE INTERFACE datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.050" (1.27mm) Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf