Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF6193U
ERJ-1TNF6193U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF6193U
Brief Description
RES SMD 619K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF6193U.pdf
Availability of ERJ-1TNF6193U
QUANTITY
ERJ-1TNF6193U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF6193U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF6193U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF6193U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF6193U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF6193U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF6193U
IDC CABLE - HSR24S/AE24G/HSR24S datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 80POS .100 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 6SOT datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CS1 PCI datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
TERMINAL MARKER ESO 5 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 98.304MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC datasheet.pdf