Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF6493U
ERJ-1TNF6493U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF6493U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 649K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF6493U.pdf
Availability of ERJ-1TNF6493U
QUANTITY
ERJ-1TNF6493U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF6493U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF6493U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF6493U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF6493U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF6493U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF6493U
SSR OCMOS FET 120MA NO 4-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM4667MM datasheet.pdf
RES 102 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 17.73447MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 50POS datasheet.pdf