Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF6801U
ERJ-1TNF6801U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF6801U
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF6801U.pdf
Availability of ERJ-1TNF6801U
QUANTITY
ERJ-1TNF6801U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF6801U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF6801U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF6801U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF6801U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF6801U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF6801U
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 52POS .100 SRT AU datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 63A 600V BLACK datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 20-SSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8VSSOP datasheet.pdf
SENSOR PRES 1BAR GAUG 5V DIP datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 3" X 5YD datasheet.pdf
RES 174K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf