Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF7320U
ERJ-1TNF7320U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF7320U
Brief Description
RES SMD 732 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF7320U.pdf
Availability of ERJ-1TNF7320U
QUANTITY
ERJ-1TNF7320U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF7320U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF7320U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF7320U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF7320U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF7320U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF7320U
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
TERMINAL AMPOWER 3/0 1/2 datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 5POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLC 16POS NPN HOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET MINI PV CTW 22-26AWG datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 3-1/2X15-1/2" T datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.1V 4-USP datasheet.pdf