Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF7320U
ERJ-1TNF7320U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF7320U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 732 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF7320U.pdf
Availability of ERJ-1TNF7320U
QUANTITY
ERJ-1TNF7320U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF7320U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF7320U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF7320U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF7320U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF7320U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF7320U
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 48VFBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 DSH datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
9W4 M WATER RES SC 20A POWER datasheet.pdf