Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF82R5U
ERJ-1TNF82R5U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF82R5U
Brief Description
RES SMD 82.5 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF82R5U.pdf
Availability of ERJ-1TNF82R5U
QUANTITY
ERJ-1TNF82R5U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF82R5U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF82R5U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF82R5U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF82R5U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF82R5U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF82R5U
CONN 68POS .050 CHAMP PLUG VERT datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC STEREO CODEC 24BIT 16TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 1.18M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
ASSY RECT 90A 600V STD REC datasheet.pdf