Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF95R3U
ERJ-1TNF95R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF95R3U
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF95R3U.pdf
Availability of ERJ-1TNF95R3U
QUANTITY
ERJ-1TNF95R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF95R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF95R3U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF95R3U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF95R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF95R3U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF95R3U
IC 12-BIT 117KHZ SMPL A/D 28-DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
RES 850 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT DIRECT PNL 12DBI 24" RP TNC datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 100NS 64FBGA datasheet.pdf
BLZP 5.08/02/180LR SN OR BX datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf