Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF9763U
ERJ-1TNF9763U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF9763U
Brief Description
RES SMD 976K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF9763U.pdf
Availability of ERJ-1TNF9763U
QUANTITY
ERJ-1TNF9763U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF9763U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF9763U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF9763U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF9763U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF9763U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF9763U
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMC datasheet.pdf
BATTERY NICAD PACK 7.2V 1200MAH datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC DO204AC datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD DIN 15W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf