Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQF4R7U
ERJ-1TRQF4R7U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQF4R7U
Brief Description
RES SMD 4.7 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQF4R7U.pdf
Availability of ERJ-1TRQF4R7U
QUANTITY
ERJ-1TRQF4R7U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQF4R7U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQF4R7U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQF4R7U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQF4R7U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQF4R7U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQF4R7U
CONN STACKER 20POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 140KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf