Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQF8R2U
ERJ-1TRQF8R2U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQF8R2U
Brief Description
RES SMD 8.2 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQF8R2U.pdf
Availability of ERJ-1TRQF8R2U
QUANTITY
ERJ-1TRQF8R2U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQF8R2U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQF8R2U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQF8R2U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQF8R2U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQF8R2U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQF8R2U
FIXED IND 5.6UH 3.84A 24 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 20VC SOD323 datasheet.pdf
HOLDER BATTERY COIN CELL 23MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO13 datasheet.pdf
HDM/FA EMPO.110F.160F K CUT datasheet.pdf
0.8MM B T B REC ASSY datasheet.pdf