Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQFR91U
ERJ-1TRQFR91U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQFR91U
Brief Description
RES SMD 0.91 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQFR91U.pdf
Availability of ERJ-1TRQFR91U
QUANTITY
ERJ-1TRQFR91U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQFR91U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQFR91U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.91
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQFR91U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQFR91U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQFR91U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQFR91U
JUMPER-H1501TR/A3049G/X 8" datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CONN FIBER MT-RJ PLUG DUPLX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf