Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ111U
ERJ-1TYJ111U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ111U
Brief Description
RES SMD 110 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ111U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ111U
QUANTITY
ERJ-1TYJ111U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ111U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ111U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ111U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ111U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ111U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ111U
IC OPAMP GP 7MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ANTENNA RUBB DUCK 802.11A/B/G 7" datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 90FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC SW DP4T 2.3-3.8GHZ 20 RQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PANEL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf