Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ130U
ERJ-1TYJ130U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ130U
Brief Description
RES SMD 13 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ130U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ130U
QUANTITY
ERJ-1TYJ130U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ130U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ130U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ130U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ130U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ130U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ130U
IC OPAMP INSTR 80KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 70MHZ 8SO datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
IC DIRECT QUADRATURE MOD 16-QFN datasheet.pdf
IC BATTERY-BACKUP 5V 8VSSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE 3-WIRE TO92-3 datasheet.pdf
ASSY,120 POS PC104 PLUS LF datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 4300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf