Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ183U
ERJ-1TYJ183U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ183U
Brief Description
RES SMD 18K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ183U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ183U
QUANTITY
ERJ-1TYJ183U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ183U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ183U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ183U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ183U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ183U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ183U
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8DFN datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 300MA 1.54 OHM datasheet.pdf
AC INLET BLADE FOR US datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf