Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ202U
ERJ-1TYJ202U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ202U
Brief Description
RES SMD 2K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ202U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ202U
QUANTITY
ERJ-1TYJ202U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ202U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ202U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ202U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ202U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ202U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ202U
CONN EDGECARD 10POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 05VIN 24VOUT datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG GRAY SHLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4+2POS+1GND SCREW datasheet.pdf
D SUB HOOD- 25 SIZE datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf